28.07.2017

Batıkent Admin
tarafından eklendi

2877
görüntüleme

Başkent Oto Sanayi’nde görüntü kirliliğine son

 Başkent Oto Sanayi’nde görüntü kirliliğine son

Yenimahalle Belediyesi Batıkent'te bulunan Yeni Başkent Oto Sanayi Sitesi’nde görüntü kirliliğine son vermek için harekete geçti. Sabah saatlerinde bölgeyi ziyaret eden Belediye Başkanı Fethi Yaşar, sanayi sitesini adım adım gezerek ivedilikle yapılması gerekenleri yerinde inceledi.

Bölgedeki kötü görüntünün Yenimahalle’ye hiç yakışmadığının altını çizen Başkan Fethi Yaşar, Başkent Yapı Kooperatifi idari binasına da giderek Kooperatif Başkanı Mustafa Er, yönetim kurulu üyeleri ve oto sanayi esnafıyla bir araya geldi. Bölgenin sıkıntılarını ve esnafların taleplerini alan Yaşar, “Belediye olarak üzerimiz düşeni yapacağız, sizler de katkı yapabilirseniz kısa sürede bölgenin sorunlarını el birliğiyle çözebiliriz” dedi. Görüntü kirliliğinin son bulması için sadece belediyenin çalışmasının yeterli olmadığının altını çizen Yaşar, esnafın da temizlik konusunda dikkatli olması gerektiğini söyledi.

Cezacı değil, eğitici olduk

Kendisinin de esnaf olduğunu hatırlatan Yaşar “Belediye Başkanı olduğumda esnafken belediyeden yana yaşadığım sıkıntıları sizlere yaşatmamaya gayret ettim. Cezacı değil, eğitici olmaya özen gösteriyoruz. Esnaf bu ülkenin mayasıdır. Esnafa sahip çıkmak da görevimizdir. Türkiye ancak üreterek ayakta kalabilir. Sanayide, tarımda, hayvancılık da, hizmetler sektörü de üretecekler, istihdam yaratacaklar. Biz de üretenlere destek olacağız. Üretenler Türkiye’nin temelidir” diye konuştu.

Beraberinde getirdiği ilgili müdürlerine çevre düzenlemesi, temizlik, spor alanı yapımı gibi ivedilik arz eden konularda talimatlar veren Başkan Yaşar’a sanayi esnafı da yakın ilgi gösterdi.

Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren esnaflar, “Hizmetinizden de belediye başkanlığınızdan da çok memnunuz. Allah sizden razı olsun” diyerek Başkan Yaşar’ı alkışlarla uğurladı.

Tek Kelimeyle Rezalet

Batıkent / 25.07.2017

Kitap Bankosu-2 destek bekliyor

Ankara / 13.07.2017

Yenimahalle’nin Yaz Spor Okulu başladı

Batıkent / 11.07.2017

İstasyonlarda montaj başladı

Ankara / 11.07.2017

Batıkent'te yaz başka güzel

Batıkent / 11.07.2017