11.07.2017

Site Yöneticisi
tarafından eklendi

3077
görüntüleme

Batıkent'te yaz başka güzel

Batıkent'te yaz başka güzel

Başkentliler Yenimahalle’de kulaç atıyor Yenimahalle’de yaz ayları bir başka keyifli geçiyor. Yenimahalle Belediyesi tarafından ilçenin çeşitli noktalarında faaliyete geçirilen yüzme havuzları hava sıcaklarının artmasıyla daha da hareketlendi.

Yaz tatilini Ankara’da geçiren vatandaşların ilk tercihleri arasında olan Sabancı, Bülent Ecevit, Turgut Özakman Yüzme Havuzları adeta dolup taşıyor. Her yaş grubundan vatandaşların Ankara’daki ilk tercihi olan havuzlar hijyenik yönleriyle de vatandaşlardan tam not alıyor. Yaz aylarında günlük yaklaşık olarak 1000 ziyaretçi ağırlayan havuzlarda yaz okulları öğrencileri de hem yüzmeyi öğreniyor hem de keyifli anlar geçiriyor. Yaz tatili vatandaşın ayağına geliyor Yaz aylarında tatile gidemeyen vatandaşların ayağına tatili getiren Yenimahalle Belediyesi havuzları sıcak havalarla birlikte günün her saati dolup taşıyor. Sıcak havalardan bunalan Ankaralıların uğrak yeri olan havuzlarda uzman personel vatandaşlara hizmet veriyor. Engelli bireylerin yaşamlarını kolaylaştırmak için engellilere uygun halde inşa edilen havuzlardan engelliler de yararlanabiliyor. Bozkır’ın ortasında güneşlenme keyfi Yaz ve kışa göre dizayn edilen Yenimahalle havuzlarında vatandaşlar güneşin tadını doyasıya çıkarıyorlar. Havuzda serinleyen vatandaşlar güneşlenme alanında güneşlenip denize ve kumsala gerek kalmadan bronzlaşma imkanı buluyorlar. Kafeterya alanlarında bulunan geniş ürün yelpazesiyle tüm ihtiyaçlarını karşılayan Başkentliler yaz tatillerini evlerinden uzaklaşmadan keyifli hale getirebiliyorlar. Yüzme kurslarına yoğun talep Yenimahalle Belediyesi tarafından açılan yüzme kurslarına da talep oldukça yoğun. Yaz okulları kapsamında havuzlar haftanın 4 günü 3 seans olmak üzere eğitimler veriliyor.

Yaklaşık 1500 çocuğun eğitim aldığı kurslarda çocuklar hem yüzme konusunda eğitimler alıyor, hem de tatilin keyfini çıkarıyorlar. Her yaş grubuna özel yüzme eğitimi programları düzenlenen Yenimahalle Belediyesi havuzlarının, spor salonları kısmı da fit olmak isteyenleri bekliyorlar. Tüm Ankara’dan ziyaretçi geliyor Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Göreve geldiğimiz günden bu yana ilçemiz sınırlarında vatandaşlarımızın sosyalleşmesi için sosyal donatıları her geçen gün arttırıyoruz” dedi. Yenimahalle Bölgesi’nde 3 faal durumda havuz bulunduğunu ifade eden Yaşar, “İlçemiz sınırlarında 3 havuzumuz vatandaşlarımıza hizmet veriyor. Havuzlarımızın dördüncüsünü de Barıştepe Bölgesi’nde hayata geçirmek için çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu. Yaz aylarının gelmesiyle havuzlara talebin arttığını ifade eden Yaşar, “Havuzlarımız hijyen konusunda alanında Ankara’da tek olma özelliğini elinde bulunduruyor. Yaz aylarının gelmesiyle havuzlarımıza vatandaşlarımız yoğun ilgi gösteriyor. Tatile gidemeyen vatandaşlarımızın biraz eğlenebilmesi ve rahatlaması bizleri mutlu ediyor. Sadece Yenimahalleli vatandaşlar değil tüm Ankara’dan vatandaşlarımız havuzlarımızı tercih ediyor” şeklinde konuştu. Yaşar, yüzme kurslarına ilginin de oldukça fazla olduğunu belirtti.

Kaynak : Yenimahalle Belediyesi

İlgili Haberler

Tarihi stadyum veda ediyor

Ankara / 08.07.2017

YHT’nin kalbi Ankara olacak

Ankara / 29.06.2017

Ramazan Bayramı tebriği

Batıkent / 24.06.2017

Batıkent - Eşkişehir yolu hattı (233) yoğun talep üzerine yeniden açıldı

Batıkent / 21.06.2017

Yol Boyu Otopark Dönemi Yeniden Başlıyor

Ankara / 16.06.2017