03.01.2015

Site Yöneticisi
tarafından eklendi

5955
görüntüleme

Batıkent’in en güzel havuzu

Batıkent’in en güzel havuzu

Ankaralının havuza ilgisi hep fazla olmuştur. Bunun bir örneğini daha Batıkent’ te gördük. Hacı Sabancı Yüzme Havuzu’nun artık ihtiyaçlara cevap vermediğini gören belediye Kardelen Mahallesi’nde yeni bir havuzun yapımını gerçekleştirdi. 4000’den fazla ön kayıt alan Turgut Özakman Havuzu 30 Ağustos tarihinde açıldı. Batıkent halkının büyük ilgi gösterdiği havuzu yerinde inceledik. 

Turgut Özakman Yüzme Havuzu ve Spor Tesisi içinde yarı olimpik yüzme havuzu, çocuk havuzu, 350m2 fitness salonu (aktif alan 80m2) ve yoga salonu bulunuyor. 

 

 

Çocuk Havuzu (Eğitim Havuzu)

4-6 yaş arası çocukların ilk eğitimi 16,5x8m boyutlarında, 80cm derinliği olan çocuk havuzunda veriliyor. Minikler bu eğitimi tamamladıktan sonra büyük havuza geçebiliyor. Büyük havuz ise 16,5x25m boyutlarında; yani yarı olimpik havuzlardan biraz daha büyük. Çocuklar için verilen yüzme eğitiminde belli bir takvim bulunmuyor. Çocukların öğrenme süreleri değiştiği için bu takvim bireysel becerilerle şekilleniyor. Bazı çocuklar yüzmeyi bir ayda öğrenirken bazıları için daha fazla zaman gerekebiliyor. 

Güvenlik

Yüzme eğitimi bu konuda eğitim alan tecrübeli hocalar tarafından veriliyor. Havuzda güvenlik ön planda tutuluyor ve sürekli bir gözetim var. Sabah ve akşam ikişer cankurtaran bulunuyor. Sabah erken saatlerde açılan merkez akşam da geç saatlere kadar açık. Kayıt yaptırmak istediğiniz branş doluysa, ön kayıt ile iletişim bilgileriniz alınıyor ve uygun boşluk oluşunca size geri dönülüyor.

 

 

Kantin - Cafe

Aileler için havuz manzaralı bekleme odası da diyebileceğimiz kafeterya bol çeşit ve uygun fiyatlarıyla hizmet veriyor. 

Gönüllü Etkinlikler

Spor Tesisi engelliler için düzenlenen şiir dinletisi, tiyatro gibi etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Bu etkinliklere hocaların tümü gönüllü olarak katılıyor. Bu tür etkinliklerin her sene yapılması planlanıyor. 

Ücret

Yüzme eğitiminde grup ve birebir özel olmak üzere farklı kurs programları var. 6 saat eğitimi içeren bu kursların ücretleri ise grup özel (3-5 kişi arasında) kişi başı 200TL, birebir özel ders programı 250TL şeklinde belirlenmiş. Fitness ise 1,5 saatlik periyotlar halinde aylık 12 seans (toplam 18 saat) spor imkanı sunuyor. Gündüz ve akşam olmak üzere iki farklı programdan oluşan fitnessin akşam programı aylık ücreti 80 TL, gündüz programı 60 TL ile ücretlendirilmiş. Kayıt yenileme belli tarihler aralığında yapılıyor. Kursun son günlerine doğru kursiyerlere bir sonraki kursa katılıp katılmayacağı soruluyor. Takipçilerimizden gelen soruları yanıtlayabilmek için sorduk ve havuzun fiziki şartları buna uygun olmadığı için bayanlara özel gün imkanı bulunmadığını öğrendik. 

Kıyaslayacak olursak havuz genel itibariyle Sabancı’nın önüne geçmiş durumda. Fiziki şartlar itibariyle daha uygun bir plana sahip. Daha ferah ve kullanışlı bir mimarisi var. Giyinme odaları ve duşlar çok daha başarılı. Geniş bir otoparkı var. Eksik gördüğümüz tek taraf ise tribünlerinin olmaması.

Son olarak Macunköy’de de bir tane havuz açılacağı müjdesini verelim. 

Bu havuzun açılmasında büyük emekleri olan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’a Batıkent halkı adına teşekkür ederiz.

Batıkent’imize hayırlı olsun.

Batıkent Çakırlar da tuzak yollar...

Batıkent / 03.01.2015

Ankapark'taki dev havuzda fıskiye gösterisi

Ankara / 01.01.2015

Ankara Büyükşehir'den 7/24 kar yağışı nöbeti

Ankara / 31.12.2014

Metro ve EGO'dan yılbaşına özel gece mesaisi

Ankara / 31.12.2014

Batıkent’in cennet bahçeleri

Batıkent / 29.12.2014