31.08.2014

Batıkent Admin
tarafından eklendi

3321
görüntüleme

Turgut Özakman Yüzme Havuzu açıldı

Turgut Özakman Yüzme Havuzu açıldı

Yenimahalle Belediyesi’nin Yenimahallelilere kazandırdığı, Çılgın Türkler kitabının Yazarı Turgut Özakman anısına yapılan, Turgut Özakman Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Sosyal Tesisi hizmete açıldı. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın ev sahipliği yaptığı kompleksin açılışını, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gerçekleştirirken, vatandaşlar da açılışa yoğun ilgi gösterdi.

Tesisin isminin Turgut Özakman olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Kılıçdaroğlu, vatandaşın Zafer Bayramı’nı kutladı. 

Yenimahalle’nin ne kadar değiştiğine dikkat çeken Kılıçdaroğlu, “Yenimahalle Belediye Başkanımız Fethi Yaşar yepyeni bir ilçe yarattı. Yepyeni bir Ankara yarattı. Sosyal donatı alanlarıyla çağdaş bir kent yarattı. Siz onunla gurur duyuyorsunuz. Ben de Genel Başkan olarak onunla gurur duyuyorum. Güzel bir türkümüz var. Eşkıya dünyaya hükümdar olmaz diye. Asla ve asla yılmayacağız, mücadele edeceğiz. Eşkıya dünyaya hükümdar olmaz" dedi. 

Yaşar, açılışta Yenimahallelilere bir müjde daha verdi ve Macunköy’de inşaatı devam eden 3’ncü yüzme havuzuna merhum Başbakan Bülent Ecevit’in ismini vereceğini söyledi. Yaşar, Turgut Özakman’ın adını tesise vermekten gurur duyduğunu belirterek, “Turgut Özakman Çılgın Türkler kitabıyla zorluklarla kazanılan Kurtuluş Savaşı’nı bize anlattı. İmkansızlıklar içerisinde, insan üstü bir çabayla kazanılan savaşları gelecek nesillere taşımak için çabaladı” dedi. 

Yenimahalle’nin Cumhuriyetin ilçesi olduğuna değinen Yaşar, “Sizler bana sahip çıktınız. Ben de size sahip çıkıyorum. Verdiğim sözlerin hepsini yerine getiriyorum ve getirmeye de devam edeceğim” dedi.

Turgut Özakman’ın eşi Ayla Özakman’ın da katıldığı açılış töreninde, alkışlar eşliğinde tesisin açılış kurdelesini kesen CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na, CHP Genel Başkan Yardımcıları Emel Yıldırım, Yakup Akkaya, Tekin Bingöl, Seyhan Erdoğdu, CHP Milletvekilleri Aylin Nazlıaka, Levent Gök, Sinan Aygün, İzzet Çetin, CHP İl Başkanı Necati Yılmaz, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Yenimahalle İlçe Başkanı Ali Buçan, Çankaya Belediye Başkanvekili Selçuk Dereli de eşlik etti. Açılışın ardından Tesisi gezen ve Yaşar’dan bilgi alan Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet, yüzme havuzunda yüzen engelli sporcuları izledi.

Elektrik Kesintisi

Batıkent / 31.08.2014

Zırhlı Birlikler Taşınıyor Yerine MİT Geliyor

Ankara / 31.08.2014

Ankara'da trafik kazaları hız kesmiyor!

Ankara / 31.08.2014

30 Ağustos’ta Yenimahalle’de çifte coşku

Batıkent / 29.08.2014

AŞTİ İçin Son Söz Söylendi

Ankara / 27.08.2014