01.07.2015

N. Emre Akdemir
tarafından eklendi

1734
görüntüleme

Yeni Batı ve Turgut Özal'a yeni parklar

Yeni Batı ve Turgut Özal'a yeni parklar

İlçenin dört bir yanını yeşil alanlarla donatan Yenimahalle Belediyesi’nde yeşil atağı devam ediyor. Belediye tarafından vatandaşa kazandırılan 369 park, her mevsim Yenimahallelilerin kaçış adresi olurken, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, 12 yeni park için düğmeye bastı.

Yaz mevsimin gelmesiyle birlikte Yenimahalle Belediyesi'nin parkları, 7’den 70’e her yaş grubundan vatandaşın nefes alma mekanı oldu. Kış aylarında muhteşem manzarasıyla, yazın ise yeşiliyle büyüleyen parklar, bu günlerde dolup taşıyor. En koyu sohbetlerin yapıldığı, yeni dostlukların kurulduğu parklardan şen çocuk kahkahaları yükseliyor.

İftar sonrası akşam sefası

Yaz sıcakları nedeniyle gündüz evlerine kapanan vatandaşlar, akşamları Yenimahalle Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı parklara akın ediyor. İftar sonrası parklarda çay içip sohbet eden aileler, açık havanın tadını çıkarıyor.

Açık hava spor merkezi

Hem büyüklerin hem de çocukların keyifli vakit geçirebilmelerine olanak sağlayacak bütün unsurların bulunduğu parklar ayrıca, koşu yolları, fitness ve egzersiz alanlarıyla spor merkezlerini aratmıyor. Sağlıklı kalmak isteyen her yaştan Yenimahalleli, özellikle sabah saatlerinde parklarda spor yaparak zinde kalıyor.

91 bin metrekare yeni yeşil alan

İlçe genelinde 369 parkla vatandaşlara hizmet veren Yenimahalle Belediyesi, toplam 91 bin 119 metrekare büyüklüğe sahip 12 yeni parkı da vatandaşlara kazandırmaya hazırlanıyor.

Yeni Batı, Turgut Özal, Susuz, Mehmet Akif Ersoy, Yahyalar, Kaletepe, Güzelyaka, Barıştepe ve Çiğdemtepe mahallelerine inşa edilecek parklar, gerek içinde barındırdıkları unsurlarla gerekse de büyüklükleriyle mahalle sakinlerinden tam not alacak. Öte yandan ekipler, Karacakaya’da 10 bin 253 metrekare alanda ağaçlandırma çalışması yaparak, Karacakaya’ya nefes aldıracak.

Aktarmalı çileye alternatif çözüm

Batıkent / 28.06.2015

Uğur Mumcu'da mahalle iftarı

Batıkent / 22.06.2015

"Vahşi Batı"lı açılış

Batıkent / 21.06.2015

Başkent Bulvarı'nda gölet kuyruğu

Batıkent / 21.06.2015

Vosvos Parkı’nda renkli buluşma

Batıkent / 17.06.2015