22.06.2015

N. Emre Akdemir
tarafından eklendi

2228
görüntüleme

Uğur Mumcu'da mahalle iftarı

Uğur Mumcu'da mahalle iftarı

Ramazan boyunca 3’ü sabit olmak üzere 19 noktada mahalle iftarı verecek olan Yenimahalle Belediyesi, üçüncü mahalle iftarında Uğur Mumcu Mahallesi sakinleri ile buluştu.

Andaç Pazar Yeri’nde bin 200 vatandaşın katılımıyla gerçekleşen iftar yemeğine, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Başkanvekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcıları Erhan Aras, Yaşar Neslihanoğlu ve meclis üyeleri de katıldı.

Dualarla oruçlarını açtılar

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği iftar programında, iftar öncesi seslendirdikleri ilahiler ve Kur'an tilavetleri ile vatandaşlardan tam puan alan Esat Aydoğan ve Fazlı Çoban, vatandaşlara “Yenimahalle Belediyesi iftar sofralarında sizlerle olmaktan çok mutluyuz. Ramazan ayı hepimize hayırlar, güzellikler getirsin” dediler.

Ezanın okunmasıyla birlikte dualarla oruçlarını açan Yenimahalleliler, tarhana çorbası, tas kebabı, pirinç pilavı, salata ve tulumba tatlısından oluşan menüyle iftar yaptı.

“Yenimahalle’de yaşamak bir ayrıcalık”

İftarın ardından vatandaşlara seslenen Başkan Yaşar ise, tüm Müslüman alemine Ramazan ayının barış ve huzur getirmesini dileyerek, “Ramazan bereket demektir, Ramazan sevgi demektir, Ramazan paylaşım demektir, Ramazan kardeşlik demektir. Dinimize göre bu ay yapacağımız duaların, hayırların Allah katında en yüksek değeri bulduğu aydır. İnşallah tuttuğumuz oruçların, yaptığımız ibadetlerin ve hayırların ülkemizin barışına, kardeşliğine, beraberce yaşamamıza vesile olmasını yüce Allah’tan diliyorum. Göreve geldiğim günden beri sizlerle beraber dini aylarımızı da, milli bayramlarımızı da coşkuyla kutluyoruz. Yenimahalle’de yaşamanın bir ayrıcalık olduğunu vatandaşlarımıza hizmet ederek göstermeye çalışıyorum. Ramazan’ın sonu bayram, bayramda da ailenizle huzurlu bir bayram geçirmenizi diliyorum” dedi.

7’den 70’e herkes eğlendi

İftar sonrası dağıtılan Ramazan şerbeti ve çay ile keyif yapan Yenimahalleliler, düzenlenen geleneksel Ramazan eğlenceleri ile de doyasıya bir akşam yaşadılar. İlk olarak izledikleri Hacivat Karagöz gösterisiyle kahkahaya boğulan 7’den 70’e vatandaşlar, kukla gösterisini de çocuklarıyla birlikte dikkatle izleyerek eğlendiler.

"Vahşi Batı"lı açılış

Batıkent / 21.06.2015

Başkent Bulvarı'nda gölet kuyruğu

Batıkent / 21.06.2015

Vosvos Parkı’nda renkli buluşma

Batıkent / 17.06.2015

Batıkent'te spor şenliği

Batıkent / 15.06.2015

Öğretmenler Lokali Batıkent’te hizmete girdi

Batıkent / 08.06.2015