24.09.2015

N. Emre Akdemir
tarafından eklendi

2928
görüntüleme

Batıkent'te 'aktarma' isyanı

Batıkent'te 'aktarma' isyanı

Sincan ve Çayyolu metrolarının hizmete girmesinin ardından otobüs seferleriyle metroya yönlendirilen vatandaşların şikayetleri devam ediyor. Aktarma yapmak zorunda kalan Başkentliler, uzun ring kuyruklarından, aktarma nedeniyle uzayan ulaşım sürelerinden dert yanıyor.

AKTARMALI 90 DİREKT 30 DAKİKA
Sincan metrosunun hizmete girmesinin ardından semt servisleri kaldırılan Batıkent’teki vatandaşlar, Eskişehir Yolu’na direkt ulaşımın olmamasından dert yanıyor. Batıkent ile Eskişehir Yolu arasında direkt ulaşımı sağlayacak EGO otobüs hattı için 1 Aralık 2014 tarihinde 2 alternatif güzergah önerisi sunan vatandaşlar, internet üzerinden başlattıkları kampanyayı sürdürüyor. Ankara Hürriyet’in daha önce de gündeme getirdiği alternatif güzergahlarda otobüs seferleri başladığı takdirde; 90 dakikayı bulan Batıkent-Eskişehir Yolu arasındaki yolculuk süresi yarım saate düşecek. Mevcut sistemde Batıkent’ten Eskişehir Yolu’ndaki okul ya da iş yerine gitmek isteyen bir Ankaralı; ilk olarak ring otobüsüyle Batıkent Metro İstasyonu’na, ardından metroyla Kızılay’a; buradan Çayyolu Metrosu’na geçip, Eskişehir Yolu’na ulaşabiliyor. Alternatif otobüs güzergah planına göre ise vatandaşların 3 vesait değiştirmesine gerek kalmıyor.

‘DERSLERE GEÇ KALIYORUZ’
Alternatif güzergah planının hayata geçirilmesi için başlatılan internet kampanyasının sorumlusu N. Emre Akdemir, şunları söyledi:
“Bu konudan muzdarip olan gerçekten çok insan var. EGO otobüsünü geçtim, Batıkent ile Eskişehir Yolu arasında ulaşımı sağlayan hiçbir dolmuş, ÖHO veya ÖTA hattı yok. İş yeri veya okulu Eskişehir Yolu’nda olan insanlar aktarma sorunu nedeniyle mağdur oluyor. Bir buçuk saati bulan yolculuktan dolayı derslere geç kalıyoruz.”

İlgili imza kampanyası: http://bit.ly/bateskego

Kaynak : Hürriyet Ankara

Batıkent'e üniversite kurulması için kanun teklifi

Batıkent / 20.09.2015

Halk Ekmek 6. satış mağazasını Batıkent'e açıyor

Batıkent / 19.09.2015

Işıksız bulvarda eylem hazırlığı

Batıkent / 30.08.2015

Çakırlar’da kavşak çilesi

Batıkent / 19.08.2015

Ankara Bulvarı trafiğe kapatılacak

Ankara / 11.08.2015