24.06.2014

Site Yöneticisi
tarafından eklendi

2062
görüntüleme

Batıkent ile Eskişehir yolu arasında EGO hattı kampanyası

Batıkent ile Eskişehir yolu arasında EGO hattı kampanyası

Batıkent ile Eskişehir Yolu arasında EGO otobüslerinin servis yapmaması nedeniyle mağdur olduklarını belirten bir grup; iki bölge arasına otobüs seferleri konulması için internet üzerinden bir araya gelip imza kampanyası başlattı.

Kampanya için internette bir metin oluşturan grup şu ifadeleri kullandı:

"Yenimahalle'nin en büyük semti Batıkent ile Ankara'nın en hızlı gelişme gösteren aksı Eskişehir Yolu arasında direkt toplu taşıma hizmetinin olmaması sebebiyle her gün yüzlerce, hatta binlerce insan mağdur olmaktadır. Özel aracı olmayan vatandaşlar Batıkent'ten Eskişehir Yolu üzerindeki bir yere gitmek isterse (ya da tam tersi), önce metro ile Eskişehir Yolu'yla hiçbir alakası olmayan Kızılay'a gitmek zorunda bırakılmaktadır. Bir diğer alternatif ise Etimesgut Şeker Fabrikası önündeki otobüs durağından aktarma yapmaktır ancak bu seçenek Batıkent metrosuna yolcu taşıyan otobüslerin çoğunun Sincan metrosunun açılmasıyla birlikte servisten kaldırılması sebebiyle ilkinden daha fazla zaman almaktadır.

"YOLCULUK 1-1,5 SAAT SÜRÜYOR"

Batıkent'te yaşayıp okulu, işi, akrabası vs. Eskişehir Yolu üzerinde olan birçok insan direkt ulaşım ile yaklaşık yarım saatte tamamlayabileceği bir yolculuğu iki, üç, hatta dört vasıta değiştirerek 1-1,5 saat gibi bir sürede tamamlayabilmektedir. Bu durumun önüne geçmek için Batıkent'teki Başkent Bulvarı ve Batıkent Bulvarı'nı kullanarak Şaşmaz Sanayi Sitesi'nden geçen ve Ümitköy Kavşağı'ndan Eskişehir Yolu'nun Kızılay yönüne çıkan ya da İstanbul Yolu'nu kullanarak Anadolu Bulvarı üzerinden Eskişehir Yolu'nun Çayyolu yönüne çıkan bir EGO hattı elzemdir. Bölgedeki Hacettepe Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi ve ODTÜ öğrencilerinin ve onlarca bakanlık, kamu kurumu ve AVM çalışanlarının yararlanabileceği bu EGO hattının bir an önce açılmasını talep ediyoruz."

 

Batıkent ile Eskişehir Yolu arasında direkt ulaşım sağlayacak bir EGO hattı açılması için sizde destek verin...

http://www.change.org/tr/kampanyalar/ego-genel-m%C3%BCd%C3%BCrl%C3%BC%C4%9F%C3%BC-bat%C4%B1kent-ile-eski%C5%9Fehir-yolu-aras%C4%B1nda-direkt-ula%C5%9F%C4%B1m-sa%C4%9Flayacak-bir-ego-hatt%C4%B1-a%C3%A7%C4%B1ls%C4%B1n-egobilgi-abbtrafik#share

Kaynak : Haber Ankara

Kubat Büyüledi

Batıkent / 16.06.2014

Ankara' da Akıllı Kart Dönemi

Ankara / 16.06.2014

Batıkent'te yol çöktü!

Batıkent / 06.06.2014

Batıkent metrosunu su bastı

Batıkent / 05.06.2014

Başkan Yaşar'dan Kütüphane Müjdesi

Batıkent / 02.06.2014