15.08.2016

Site Yöneticisi
tarafından eklendi

2403
görüntüleme

Batıkent'e köylü pazarı geliyor

Batıkent'e köylü pazarı geliyor

Yenimahalle Belediyesi, ilçede ekonomik hayatın canlanması, vatandaşların sağlıklı ürünlerle buluşması amacıyla köylü pazarları projesine start veriyor. Yenimahalle’nin köylü pazarları Yenimahalle Merkez ve Batıkent’te hizmet verecek.

Tamamı organik olan ürünlerin satışının yapılacağı köylü pazarı projesi ile çevre köylerde yetiştirilen sebze ve meyveler en uygun fiyatla bu pazarlarda satılacak. Ayrıca pazarda hal ürünleri kesinlikle yer almayacak. Böylece hem köylünün, hem de vatandaşların yüzü gülecek.

Üreticiden halka

Köylü pazarlarının üreticiyle halkın en verimli buluşma noktası olduğunu anlatan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Ziraat odasına kayıtlı olan tüm üretici ve köylülerimiz bu pazarlarımızda, yetiştirdikleri her türlü organik ürünü doğrudan halka daha az maliyetle pazarlayabilecek. Organik ürün almak isteyen Yenimahalleli hemşerilerim de kısa zaman içinde belediye ekiplerimizin denetimindeki bu pazarlarımızdan güvenle alış veriş yapabilecekler” dedi.

Müracaatlar başladı

Köylü pazarları; her Pazartesi İlkyerleşim Mahallesi Batıkent Kapalı Pazar yerinde ve her Perşembe Yenimahalle Kapalı Pazar yeri ve Sosyal Tesisleri’nde ilçe sakinlerine hizmet verecek. Köylü pazarlarında,stant açarak ürünlerini satmak isteyen üreticiler,kimlik fotokopileri ve Ziraat Odası’ndan alınan üretici belgeleri ile Yenimahalle Merkez Zabıta Karakoluna müracaat edebilecek, 315 65 78 numaralı telefondan da ayrıntılı bilgi alabilecek.

Kaynak : Yenimahalle Belediyesi

Gençlerin gözdesi Meydan Batıkent

Batıkent / 27.07.2016

Maçka'daki terör saldırısında Batıkentli polis şehit oldu

Batıkent / 19.07.2016

Yenimahalle’nin yeşil cenneti Yakacık

Batıkent / 14.07.2016

Yenimahalle'de Sinema Günleri Başlıyor

Batıkent / 12.07.2016

Uzmanından şeker tadından bayram önerileri

Batıkent / 04.07.2016