12.07.2016

Site Yöneticisi
tarafından eklendi

1746
görüntüleme

Yenimahalle'de Sinema Günleri Başlıyor

Yenimahalle'de Sinema Günleri Başlıyor

Yenimahalle Belediyesi, sıcak yaz akşamlarında vatandaşları sokağa çıkartarak, açık hava sinema keyfini yaşatmaya hazırlanıyor.

Türk sinemasına damga vurmuş ölümsüz yapımların yanı sıra gişe rekorları kıran en iyi filmleri vatandaşlarla buluşturacak olan belediye, "Açık Hava Sinema Günleri"nin startını 18 Temmuz'da veriyor.

Yaz akşamlarına renk katacak

Her yıl ilçe halkına açık hava sinema izleme keyfini yaşatan belediye, bu yaz da 18 Temmuz - 9 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan sinema günleri ile izleyicisini hem güldürecek hem de duygulandıracak.

Gönüllere taht kurmuş Yeşilçam yapıtlarınında gösterime sunulacağı etkinlikte, Kemal Sunal'dan Türkan Şoray'a, Kadir İnanır'dan  beyaz perdede yer almış birçok usta isimin filmleri vatandaşlarla buluşacak.

Türk sinemasına damga vurmuş filmler Yenimahalle'de

Müzik kariyerinin ardından oyunculuk ve yönetmenliğe soyunan Mahsun Kırmızıgül’ün filmi, Mucize'nin de yer alacağı gösterimde Yenimahalleli sinemaseverler filme doyacak.

Öte yandan Bir Küçük Eylül Meselesi, Senin Hikayen, Hayattan Korkma, Anadolu Kartalları gibi Türk sinemasına damga vurmuş filmler de Yenimahallelilerin beğenisine sunulacak.

İlk gösterim Meydan AVM önünde

Yenimahalle merkez, Batıkent, Demetevler, Çamlıca, Susuz, Şentepe, Ergazi, Varlık gibi Yenimahalle’nin hemen hemen her bölgesinde vatandaşlarla buluşacak Sinema Günleri, 18 Temmuz Pazartesi günü Meydan AVM önünde "Mucize" filmiyle start alacak. Mısır ve içecek ikramlarınında olacağı gösterimler tamamen ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

Kaynak : Yenimahalle Belediyesi

İlgili Haberler

Uzmanından şeker tadından bayram önerileri

Batıkent / 04.07.2016

Ankara-Eskişehir arası 1 saate inecek

Ankara / 26.06.2016

Ankara'da Çatısı Çöken AVM'den Açıklama: Teknik Bir Problem!

Ankara / 25.06.2016

Podium AVM'nin çatısı çöktü

Ankara / 25.06.2016

Batıkent’in kitaba ilgisi çok yoğun

Batıkent / 30.05.2016