06.07.2015

N. Emre Akdemir
tarafından eklendi

1773
görüntüleme

Başkentliler havuzlara akıyor

Başkentliler havuzlara akıyor

Yenimahalle’nin havuzları yaz tatilini Ankara’da geçirenlerin imdadına yetişiyor. Vatandaşların yaşadığı yerden keyif almaları için sosyo-kültürel projeleri bir bir hayata geçiren Yenimahalle Belediyesi, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde Bülent Ecevit, Turgut Özal Mahallesi’nde Turgut Özakman ve Kent-Koop Mahallesi’nde Hacı Sabancı Yüzme Havuzu ve Sosyal Tesisleri ile Başkentlilerin deniz özlemini gideriyor.

Havuz keyfine diyecek yok

Yaz sıcaklarının iyice bastırmasıyla birlikte, Ankara’da denizin eksikliği kendini çok daha fazla hissettiriyor. Tatil bölgelerine gidemeyen Yenimahalleliler biraz olsun serinleyebilmek, hem de rahat bir nefes alabilmek için soluğu ilçenin birbirinden donanımlı havuzlarında alıyor. Havuzlarda özellikle hafta sonları yoğun bir kalabalık yaşanıyor. Toplam 5 bin üyenin kullandığı havuzlardan vatandaşlar günü birlik de yararlanabiliyor.

5 bin metrekare kapalı alanda hizmet veren tesislerde yarı olimpik ebatta, yaz-kış yüzmenin mümkün olduğu kapalı yüzme havuzunun yanı sıra kafeterya ve vitamin bar, bronzlaşmak isteyenler için güneşlenme terası, soyunma odaları ve duş kabinleri ile zayıflayıp, formunu korumak isteyenlere yönelik fitness egzersiz salonu da bulunuyor. Dileyenler günün stresini atmak ve toksinlerden arınmak için saunadan da yararlanabiliyor. Ayrıca olası tehlikelere karşı cankurtaran hizmetinin de verildiği tesislerde bir de doktor odası yer alıyor. Yüzme öğrenmek isteyenler de kurslara yazılarak alanında deneyimli hocalardan eğitim alabiliyorlar.

Yenimahalleliler her şeyin en güzelini hak ediyor

Denizi olmayan kentlerde havuzların gençler ve çocuklar için çok büyük bir ihtiyaç olduğunun altını çizen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Başkentin hiçbir ilçesinde, hatta çoğu şehirlerde bile 3 tane olimpik yüzme havuzu yok. Sağlıklı bir gençlik yetiştirebilmek için elimizden geleni yapıyoruz. Ben verdiğim sözleri tuttum. Yenimahalleliler her şeyin en güzelini hak ediyor” dedi.

Yeni Batı ve Turgut Özal'a yeni parklar

Ankara / 01.07.2015

Aktarmalı çileye alternatif çözüm

Batıkent / 28.06.2015

Uğur Mumcu'da mahalle iftarı

Batıkent / 22.06.2015

"Vahşi Batı"lı açılış

Batıkent / 21.06.2015

Başkent Bulvarı'nda gölet kuyruğu

Batıkent / 21.06.2015