04.08.2014

Site Yöneticisi
tarafından eklendi

1578
görüntüleme

Ankaralılar Yenimahalle’de Yüzecek!

Ankaralılar Yenimahalle’de Yüzecek!

Yenimahalle Belediyesi’nin Batıkent’te yapımına başladığı ve tamamlanmaya gün sayan yarı olimpik yüzme havuzu, Batıkent’te sosyal hayata renk katacak. Her fırsatta çalışmaları yerinde inceleyen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Batıkent’e ikinci havuzumuzu kazandırmanın mutluluğu içerisindeyiz. Ankara’nın denizi yok ama Yenimahalle Belediyesi’nin havuzları bu eksiği kapatacak. İlçemizde yüzme bilmeyen kalmayacak. Usta yüzücüler, Yenimahalle’de yetişecek” dedi.

Yenimahalle Belediyesi tarafından baştan aşağı yenilenen Hacı Sabancı Yüzme Havuzu’nun talebi karşılamakta zorlanması nedeniyle Turgut Özal Mahallesi’nde ikinci bir havuzun inşaatına başlayan belediye, 5 bin metrekare alana sahip yeni havuzu, yakında hizmete açacak. 

İçerisinde güneşlenme terası, kafeterya, sauna, spor salonları ve soyunma odaları bulunan dev tesis, dört mevsim boyunca yaz spor okulu öğrencilerine, spor kulüplerine ve tüm vatandaşlara açık olacak.
Sıcak yaz aylarında yüzerek serinlemek isteyenler, bu dev yatırım sayesinde Batıkent’e akın edecek. Kış aylarında da yazı özleyenler ve yüzerek zinde kalmak isteyenler için hizmet vermeye devam edecek havuz, keyifli saatlerin adresi olacak.

İlçeye kalıcı eserler bırakmak ve vatandaşların istekleri doğrultusunda yatırımlar yapmak hedefinde olduklarını kaydeden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, açılmaya gün sayan, son düzenlemelerin yapıldığı tesiste incelemelerde bulundu.

Tesisi bir an evvel halkın hizmetine sunmak istediklerini kaydeden Yaşar, “Yenimahalle halkı için özenle hazırladığımız yarı olimpik havuzumuza ilginin büyük olacağına inanıyorum. Yaz bitmeden hizmete açmayı hedeflediğimiz bu tesis sayesinde 7’den 70’e herkes yüzecek. Yenimahalle’de yüzme bilmeyen kalmayacak.” dedi.

Kaynak : Yenimahalle Belediyesi

Mogan Gölü Ölüyor

Ankara / 29.07.2014

Batıkent' te sansar paniği

Batıkent / 29.07.2014

Ankara-İstanbul YHT seferleri başladı

Ankara / 25.07.2014

AŞTİ'de bayram yoğunluğu yaşanıyor!

Ankara / 24.07.2014

İstanbul'a hızlı tren bu cuma yola çıkıyor

Ankara / 23.07.2014