20.07.2014

Batıkent Admin
tarafından eklendi

1620
görüntüleme

Ankara'da tiyatro bahçesinde silahlı çatışma!

Ankara'da tiyatro bahçesinde silahlı çatışma!

Başkent Ankara'da Macunköy'de bulunan Devlet Dairelerine bağlı İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi önünde silahlı kişiler özel güvenlik görevlilerine saldırdı. Silahlı kişiler ile güvenlik görevlileri arasında çıkan silahlı çatışmada, darp edilen bir güvenlik görevlisi kalp krizi geçirdi.
 
     
Ankara'da tiyatro bahçesinde silahlı çatışma! Başkent Ankara'da Macunköy'de bulunan Devlet Dairelerine bağlı İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi önünde silahlı kişiler özel güvenlik görevlilerine saldırdı. Silahlı kişiler ile güvenlik görevlileri arasında çıkan silahlı çatışmada, darp edilen bir güvenlik görevlisi kalp krizi geçirdi. 

Ankara Macunköy'de Devlet Tiyatroları bünyesinde yer alan İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi'nin bulunduğu alana giren özel bir firmaya ait silahlı kişiler ile güvenlik görevlileri arasında silahlı çatışma çıktı.Yaşanan o anlar güvenlik kameraları tarafından an be an kaydedildi. 

Olaylar sırasında 3 güvenlik görevlisi, silahlı kişiler tarafından feci şekilde darp edildi. Yaralılar hastaneye kaldırılırken, darp edilen bir güvenlik görevlisinin kalp krizi geçirdiği ve durumunun ağır olduğu kaydedildi.

Ankara'da Devlet Tiyatroları bünyesinde yer alan İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi'nin bulunduğu alanda daha önce yaşanan olaylara bir yenisi daha eklendi. Bir süre önce ağaç kesimi nedeniyle gündeme gelen tiyatro arazisinde sabah saatlerinde Stüdyo Sahne ve atölyelerin bulunduğu alanın yanına iş merkezi yapan inşaat firmasının çalışanları, ihtilaflı bölgeye çit çekmek istedi. Bunun üzerine mahkeme kararı olduğu gerekçesiyle Devlet Tiyatrosu güvenlik görevlileri duruma müdahale etti. Bunun üzerine firma çalışanı olduğu iddia edilen yaklaşık 50 kişilik bir grup, atölye arazine girerek, özel güvenlik ve sahne çalışanlarına saldırdı.

 

YAŞANANLAR KAMERADA 

Kamera görüntülerine de yansıyan görüntülerde inşaat alanından gelen çok sayıda kişinin araziye girmesi ve bir kişinin belinden çıkardığı silahıyla çalışanların üzerine hedef alarak ateş ettiği görülüyor. Bunun üzerine ise güvenlik görevlileri de silahları ile gruba karşılık veriyor. Yaşanan panik ve olaylarda kameraya yansıyor.


Olaylar sırasında biri kadın, dört güvenlik görevlisi darp edildi. Kadın güvenlik görevlisi Sibel Özbilge darp esnasında kalp krizi geçirirken, güvenlik görevlileri İsmail Demir, Hasan Uyanık ve Haydar Yılmaz'ın ise burnu kırıldı. Özbilge ambulansla GATA'ya kaldırılırken hayati tehlikesinin sürdüğü öğrenildi.

 

Olayların ardından tiyatro sahnesine çok sayıda kişi geldi. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'da olay yerine gelerek yetkililerden bilgi aldı.

Devlet  Tiyatroları'nın 60 yıldır kullandığı, İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi ile atölyeleri barındıran arazinin 4 bin 250 metrekarelik kısmı, Milli Emlak tarafından özel bir firmaya satılmıştı. Firma geçen mart ayı başında yaptığı gece baskınıyla alandaki çok sayıda ağacı kesmiş büyük tepki toplamıştı.


BAKAN ÖMER ÇELİK, TEPKİ GÖSTERDİ

Devlet Tiyatroları'nın Ankara Macunköy'de bulunan İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi ve atölyelerinin de bulunduğu alana yapılan saldırıya ilişkin Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik sosyal medya üzerinden sert tepki gösterdi. Gelişmeleri yakından takip ettiğini belirten Bakan Ömer Çelik,"Bu olayın takipçisi olacağız. Sebep olanlardan hesap sorulmasını takip edeceğiz." dedi.

Bakan Ömer Çelik'in konuya ilişkin attığı twit şöyle; "DT İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi, Stüdyo Sahne ve atölyelerin bulunduğu alanda çalışanlarımıza yapılan barbarca saldırıyı kınıyoruz. DT İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi, Stüdyo Sahne ve atölyelerin bulunduğu alanda gerçekleşen barbarca saldırı hakkında an be an bilgi aldık. Bu olayın takipçisi olacağız. Sebep olanlardan hesap sorulmasını takip edeceğiz. Çalışanlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunarım."

Kaynak : Ajanslar

Esenboğa'daki x-ray'ler kalkıyor

Ankara / 19.07.2014

Yenimahalle’de Engeller Yüzerek Aşılıyor

Batıkent / 17.07.2014

Ankara'da zincirleme trafik kazası: 8 yaralı

Ankara / 16.07.2014

Yenimahalle’de çöp devrimi

Batıkent / 11.07.2014

Ankara'da Ulaşım İndirimi

Ankara / 27.06.2014