23.11.2014

Batıkent Admin
tarafından eklendi

1782
görüntüleme

Yenimahalle Belediyesi’nden aşure ikramı

Yenimahalle Belediyesi’nden aşure ikramı

Yenimahalle Belediyesi’nden aşure ikramı

Yenimahalle Belediyesi tarafından Muharrem Ayı dolayısıyla ilçenin dört bir yanında aşure dağıtıldı. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar Yenimahallelilere “Aşure tadında bir ömür” dileyerek, Ragıp Tüzün Parkı, Şentepe son durak, Karşıyaka İş Merkezi önü ve Batıkent Meydan AVM önünde aşure ikram etti. 

Aşureye yoğun ilgi

Yenimahallelilerin yoğun ilgi gösterdiği aşure gününde 6 bin kişilik aşure dağıtıldı. Vatandaşların uzun kuyruklar oluşturduğu etkinlikte konuşan Yaşar, aşurenin birlik ve beraberliği temsil ettiğinin altını çizerek, “Muharrem Ayı’nda yaşanan acıların bir daha yaşanmamasını bu kutsal ayın ülkemizin birlik ve dirliğine aşure gibi tat vermesini diliyorum” dedi.

Aşureler Başkan Yaşar’dan 

Başkan Yaşar aşure için sıraya giren vatandaşlarla tek tek tokalaşarak Muharrem Aylarını kutladı. Vatandaşlara dualanan aşureleri ikram eden Yaşar, inançlara ve fikirlere saygı gösterilmesinin demokrasinin ayrılmaz parçası olduğuna dikkat çekerek, “ Halkımızın inançlarına saygılıyız. Irk, dil, din, mezhep ayırımı yapmadan bir bütün olarak cumhuriyetin temel ilkelerine sahip çıkarak yaşamalıyız. İnançlara saygı göstermemiz huzuru da beraberinde getirir. Muharrem de bizim Ramazan da bizim” diye konuştu.

Yunus Market'ten 33 muhteşem hediye

Ankara / 22.11.2014

Başkent’ten üç şehre YHT

Ankara / 21.11.2014

Ankarada metro arızası yolcuları çılgına çevirdi

Ankara / 21.11.2014

Simit Festivali

Ankara / 20.11.2014

Yeni stadın adı 2015'te konacak!

Ankara / 19.11.2014