16.10.2015

N. Emre Akdemir
tarafından eklendi

2019
görüntüleme

Yeni Batı iki yeni parkı için gün sayıyor

Yeni Batı iki yeni parkı için gün sayıyor

Başkent'in oksijen deposu Yenimahalle, yeşil alanda rekora koşuyor. 3 milyon metrekare yeşil alanıyla hem ilçe sakinlerine hem de il geneline nefes olan Yenimahalle’de 3 hafta içinde 7 yeni park daha hizmete giriyor.

Kişi başına düşen yeşil alan miktarını sürekli artıran Yenimahalle Belediyesi, yenilediği ve hizmete yeni açtığı parklarla yeşili ve huzuru bir araya getiriyor. İlçe genelinde 369 parkla vatandaşlara hizmet veren Belediye, toplam 30 bin metrekare büyüklüğe sahip 7 yeni parkı da 21 gün içinde vatandaşlara kazandırmaya hazırlanıyor.

4’ü Şentepe; Kaletepe, Çiğdemtepe, Güzelyaka, Barıştepe Mahallelerine, 2’si Batıkent Yeni Batı Mahallesi’ne, 1’i Demetevler Yukarı Yahyalar Mahallesi’ne yapılan parklar, gerek içinde barındırdıkları unsurlarla gerekse de büyüklükleriyle göz dolduruyor.

Çabamız Avrupa standartlarında yeşil alan

Yenimahalle’nin her mahallesinde çocukların oyun oynayacağı, büyüklerin dinleneceği, insanları bir araya getirecek parklar yapma amacında olduğunu belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, daha yeşil Yenimahalle için hep birlikte mücadele edilmesi gerektiğini söyledi.

İlçede kişi başına düşen yeşil alan miktarının 5 metrekare olduğunu da sözlerine ekleyen Yaşar, “İlçemizde Tema Vakfı’nın da öngördüğü düzeyde kişi başı yeşil alan miktarına ulaşabilmek için kaynak ve zemin yaratmaya çalışıyoruz. İmar planlarında yeşil olarak ayrılan tüm bölgeleri olması gerektiği gibi kullanıyoruz. İnşallah görev süremiz sona erene kadar Yenimahalle Avrupa standartlarında yeşil alana sahip olacaktır” diye konuştu.

Bomba paniği raylarda yürüttü

Batıkent / 14.10.2015

Çakırlar ikinci sağlık ocağına kavuşuyor

Batıkent / 05.10.2015

Turgut Özal'a iki yeni park daha

Batıkent / 26.09.2015

Batıkent sahasına kavuşuyor

Batıkent / 25.09.2015

Batıkent'te 'aktarma' isyanı

Batıkent / 24.09.2015