06.01.2015

Batıkent Admin
tarafından eklendi

1331
görüntüleme

Okullar 2 gün tatil

Okullar 2 gün tatil

Bugün okulların tatil olmaması nedeniyle gündeme oturan Ankara'da flaş karar... Okullarda eğitime 2 gün ara verildi. Ankara dışında bazı illerde de yarın okul yok.

Ankara Valiliği,  hava sıcaklığında aşırı düşüş olacağı, buna bağlı olarak kuvvetli buzlanma ve don olayının artacağı beklendiğinden Çarşamba ve Perşembe günü Milli Eğitime bağlı temel eğitim ve ortaöğretim okulları ile kurumlarında eğitim ve öğretime iki gün süre ile ara verildiğini açıkladı.
 
Ankara Valiliği'nden yapılan yazılı açıklama şöyle;  "İlimizde hafta sonuna kadar yapılan meteorolojik tahminler ve alınan veriler çerçevesinde; Hava sıcaklığında aşırı düşüş olacağı, buna bağlı olarak kuvvetli buzlanma ve don olayının artacağı beklendiğinden; 07-08 Ocak 2015 tarihlerinde (Çarşamba ve Perşembe) Milli Eğitime bağlı temel eğitim ve ortaöğretim okulları ile kurumlarında eğitim ve öğretime iki gün süre ile ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelden hamile, engelli ve kronik hastalığı bulunan personelin de aynı tarihlerde idari izinli sayılmaları uygun görülmüştür. Vatandaşlarımızın, oluşacak aşırı buzlanma ve don olayına karşı dikkatli ve tedbirli olmalarında fayda bulunmaktadır."

Kaynak : Milliyet

Ankara hava durumu işte karın geliş saati

Ankara / 05.01.2015

Su kesintisi

Batıkent / 05.01.2015

Batıkent'te kar başladı

Batıkent / 05.01.2015

Ankara'da kar yağışı ne zaman başlayacak?

Ankara / 04.01.2015

Batıkent’in en güzel havuzu

Batıkent / 03.01.2015