28.04.2016

Site Yöneticisi
tarafından eklendi

1637
görüntüleme

Futbolun kalbi Batıkent’te atacak

Futbolun kalbi Batıkent’te atacak

Yenimahalle’nin dört bir yanını yüzme havuzu ve spor tesisleri ile donatan Yenimahalle Belediyesi ilçeye FIFA standartlarında 2’inci sahayı kazandırdı.


Huzurlarınızda Batıkent Arena


Futbolun kalbi Batıkent’te atacak.  Yenimahalle’nin dört bir yanını yüzme havuzu ve spor tesisleri ile donatan Yenimahalle Belediyesi ilçeye FIFA standartlarında 2’inci sahayı kazandırdı. Hasan Doğan Stadı’ndan sonra Amatör Spor Kulüplere hizmet edecek olan Batıkent Stadı ve Spor Tesisleri de düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Açılışa başta Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar olmak üzere, Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Kandazoğlu, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ahmet Meşe, Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, Yenimahalle Belediye Başkan Yardımcıları Erhan Aras, Yaşar Neslihanoğlu, Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Mesut Bolatcan, muhtarlar, ilçede faaliyet gösteren takımlar ve yöneticileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Genç Kartallar Spor Kulübü futbolcuları da açılışa katılarak santrada Başkan Yaşar’a eşlik etti.

Minik Kartallar Sahada

10 bin metrekare alanda yeniden hayata geçen ve FIFA standartlarına uygun olan 5 yıldızlı tesis içerisinde; 7 bin 850 metrekare büyüklüğünde futbol sahasının yanı sıra bin 200 metrekare kapalı alan içerisinde sporcular için soyunma odaları, duş ve tuvaletler ile izleyici tribünleri de bulunuyor.

Bütün çabamız sağlıklı bir nesil yetiştirmektir

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Bütün çabamız sağlıklı, üretken, doğru, dürüst eğitim almış bir nesil yetiştirmektir” dedi.

Başkan Yaşar “Türkiye’de kadınımız, çocuğumuz, gencimiz, yaşlımız, engellimiz için yapılan her güzel şey bu ülkenin kaynaklarından yapıldığı zaman ve vatandaşlarımız bundan faydalanabilirse bu ülkenin kıymetini de bilir, bu ülkenin değerlerine de sahip çıkar. Göreve geldiğim günden beri Yenimahalle’nin her köşesinde Yenimahalle’nin kaynaklarını halk için, çocuklarımızın, gençlerimizin geleceği için, kültür, sanat ve eğitim için harcıyoruz. Yenimahalle’nin örnek bir ilçe olması için uğraş veriyoruz” diye konuştu.

Sporun birlik, beraberlik gücünden faydalanmalıyız

Yenimahalle Belediyesi ile bu güne kadar amatör spor kulüpleri için çok sayıda ortak çalışma yaptıklarını hatırlatan Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Kandazoğlu da “Sporun birlik, beraberlik gücünden faydalanmalıyız. Bu tesisi siz kazandırdınız, doldurmak da bizim görevimiz. Yenimahalle’de yakılan bu birlik, beraberlik ateşinin tüm Türkiye’ye örnek olmasını diliyorum” diye konuştu.

Kent Kop Mahalle Muhtarı Şükran Ayaz ise “Batıkent’i otel konumundan çıkaracağım diye söz veren Başkanımız Fethi Yaşar sözünü fazlasıyla tuttu ve Batıkent’imizi dört dörtlük hizmetlerle şahlandırdı. Kendisine ve ekibine tüm mahalle sakinlerimiz adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Açılışın ardından konuklarla ve çocuklarla birlikte ilk vuruşu yapan Başkan Yaşar misafirlerine tesisi gezdirdi. 

Kaynak : Yenimahalle Belediyesi

Ankara'ya Monoray geliyor!

Ankara / 29.03.2016

Tüm taşeron personeline kadro verilecek

Gündem / 22.03.2016

Ankara'nın ne kadar içme suyu kaldı?

Ankara / 21.03.2016

Hakkari'de Şehit Olan Askerin Ateşi Batıkent'e Düştü

Ankara / 15.03.2016

Ankara'da büyük patlama!

Ankara / 13.03.2016