01.08.2015

N. Emre Akdemir
tarafından eklendi

2263
görüntüleme

Açık Hava Sinema Günleri başlıyor

Açık Hava Sinema Günleri başlıyor

Yenimahalle Belediyesi, Açık Hava Sinema Günleri ile Yenimahallelilerin yaz akşamlarına renk katmaya hazırlanıyor. Türk sinemasına damga vurmuş ölümsüz yapımların yanı sıra gişe rekorları kıran en yeni filmleri de vatandaşlarla buluşturacak olan belediye, Açık Hava Sinema Günleri’nin startını 3 Ağustos Pazartesi günü veriyor.

Yenimahalle Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yaz da ilçe halkına açık havada sinema izleme keyfi yaşatacak. 3 Ağustos-18 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek Açık Hava Sinema Günleri, izleyicisini hem güldürecek hem de duygulandıracak.

Sinema Günleri’nde Kemal Sunal, Adile Naşit, Şener Şen, Türkan Şoray gibi beyaz perdenin usta isimlerinin en güzel filmlerinin yanı sıra en yeni filmler de vatandaşlarla buluşacak.

Yenimahalle, “Mucize”ye sahne olacak

Müzik kariyerinin ardından oyunculuk ve yönetmenliğe soyunan Mahsun Kırmızıgül’ün son filmi, Mucize de Yenimahalleli sinemaseverler için gösterilecek. Gişede izlenme rekoru kıran ve 1960'ların yoksulluk içerisindeki Türkiye’sine ayna tutan film, izleyicine duygu dolu anlar yaşatacak.

Öte yandan Unutursam Fısılda, Bir Küçük Eylül Meselesi, Senin Hikayen, Hayattan Korkma, Anadolu Kartalları gibi Türk sinemasına damga vuran filmler de Yenimahallelilerle buluşacak.

Komedi filmleri de var

Kemal Sunal’ın Orta Direk Şaban, Postacı, Doktor Civanım gibi filmlerinin yanı sıra Cem Yılmaz’ın Arog’u ve Erdem Yener’in başrolünü oynadığı Çarşı Pazar da Sinema Günleri kapsamında izleyicisini kahkahalara boğacak.

Ragıp Tüzün’de start alıyor

Yenimahalle merkez, Batıkent, Karşıyaka, Gazi, Beştepeler, Demet, Çamlıca, Susuz, Şentepe, Ergazi, Varlık gibi Yenimahalle’nin hemen hemen her bölgesinde vatandaşlarla buluşacak Sinema Günleri, 3 Ağustos Pazartesi günü Ragıp Tüzün Parkı’nda Mucize filmiyle start alacak. Ücretsiz olarak gösterilecek filmlerin başlama saati ise 20.15 olacak.

Batıkent’te Müzikli Geceler

Batıkent / 31.07.2015

Batıkent şaha kalkıyor

Batıkent / 29.07.2015

Turgut Özal'a yeni sağlık merkezi

Batıkent / 23.07.2015

Su Kesintisi

Batıkent / 23.07.2015

Elektrik Kesintisi

Batıkent / 23.07.2015