26.03.2015

Batıkent Admin
tarafından eklendi

1420
görüntüleme

6 yılını anlattı, yeni projeleri açıkladı

6 yılını anlattı, yeni projeleri açıkladı

Görevde bulunduğu altı yılını değerlendiren Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, yeni projelerini de anlattı. Nisan ayı içerisinde Evrensel Değerler Çocuk Müzesi kuracaklarını belirten Yaşar, “Alanında uzman akademisyenler, öğretmenler ve teknologlar ile işbirliği yaparak 0-18 yaş arası tüm çocuklarımıza hizmet vereceğiz” dedi.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, görevde bulunduğu altı yılı değerlendirdiği ‘6 Çalışkan Yıl’ başlıklı bir basın toplantısı düzenledi. Belediye bütçesinden harcadığı her kuruşun halka dokunması gerektiğinin belirten Yaşar, “Halka yararı olmayan, siyaset için harcamalar yapılıyor. Ben bu işte yokum. Siyaset ve eş dost için harcayacak param yok sadece Yenimahalleli’ye hizmet için harcayacak param var dedi. Yenimahalle Belediyesi’nin namuslu bir tüccar gibi halka hizmet ettiğini kaydeden Yaşar, ilçe sakinlerine söz verdiği hizmeti yerine getirmek için var gücüyle çalıştığını söyledi. Yaşar, toplantıda ayrıca önümüzdeki dönemde yapacağı iki önemli projeyle ilgili de şu bilgileri verdi: 

ÇOCUKLAR EĞLENEREK ÖĞRENECEK
“Nisan ayı içerisinde Nazım Hikmet Kültür ve Kongre Merkezi’nde, ilçemizde yaşayan çcuklarımızın, oynayarak, eğlenerek öğrenmeleri amacıyla Evrensel Değerler Çocuk Müzesi kuracağız. Müze ile sağduyulu çözümler üretebilen, yaratıcı ve eleştirel düşünme becerisi gelişmiş parlak zihinler yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Çocuklar bilim, sanat, gündelik yaşam ile ilgili eğlenceli oyunlarla merak duygularını, hayal güçlerini, yaratıcı ve eleştirel düşünme becerilerini geliştirecek. Alanında uzman akademisyenler, öğretmenler ve teknologlar ile işbirliği yaparak 0-18 yaş arası tüm çocuklarımıza hizmet vereceğiz. Bin 600 metrekare alana sahip olması planlanan müze ağustos ayında bitirilecek. Proje ile 600 bin öğrencinin müzeden faydalanmasını amaçlıyoruz. Müzede yardımseverlik, saygı ve çevre, doğruluk, trafik ve hoşgörü, sevgi ve veteriner kliniği, dostluk gibi birçok başlıkta eğitim oyun ve eğitim alanları hazırlanacak. Çocuklarımız bu başlıkları temalandırılan alanlarda gündelik yaşamdaki gibi birebir yaşayarak, oynayarak, eğlenerek öğrenecek.

ENGELLİLERE ÖZEL YAŞAM MERKEZİ
Bir diğer projemiz ise engellilerimiz ile ilgili. Hayata geçireceğimiz Umut Engelli Yaşam Merkezi ile engelli vatandaşlarımız hayatlarını kendi kendilerine idame edebilmeleri için eğitim alacak, üretim yapacak ve kültürel etkinliklere katılacaklar. Merkezde ayrıca engellilerimiz ve aileleri için danışma hizmetlerimiz olacak. Misafirhane bölümümüz olacak. Burada engelli çocuklara sahip ailelere destek olmak ve ailelerin sosyal hayatlarına vakit ayırabilmelerini sağlamak amacıyla gün içinde ihtiyaç duydukları saatlerde çocuklarını bırakabilecekleri güvenli bir ortam oluşturacağız. Engelliler ve işverenler istihdam ofisi ile bir araya getirilerek çalışmaya müsait engellerimiz İŞ-KUR, STK ve çeşitli kurumların istihdam programları takip edilerek iş sahibi yapılacak. Spor salonlarında spor yapacaklar, engelsiz parkta eğlenecekler, okuma ve internet salonunda stres atacaklar.”

http://www.hurriyet.com.tr/ankara/28542357.asp

 

"AVM’ler ülkeye çağ atlattı"

Ankara / 18.03.2015

Metroda sabah şoku

Batıkent / 17.03.2015

Batıkent'te ilginç hırsızlık

Batıkent / 11.03.2015

Herhangi bir siyasi partiye üye misiniz? Tıkla-Öğren

Ankara / 11.03.2015

Atlantis'te kaza

Batıkent / 09.03.2015