01.03.2016

Batıkent Admin
tarafından eklendi

5165
görüntüleme

Batıkent metrosunda ikinci aktarmaya vatandaş tepkili

Batıkent metrosunda ikinci aktarmaya vatandaş tepkili

Ankara Keçiören metrosunun Kızılay metro durağına entegre çalışmaları nedeniyle, Batıkent metrosunu kullananlar Kızılay'a gitmek için Akköprü durağında inecek ve Akköprü'den Kızılay'a ringle gidecek. Törekent-OSB-Batıkent yönünde metro kullanan vatandaşlar, ikinci aktarmaya tepki gösterdiler.

Batıkent metrosunda 2. aktarma çilesine tepki!

Yapımı 13 yıldır devam eden Keçiören metrosuna entegre çalışmaları için 15 Nisan-15 Haziran tarihleri arasında Batıkent metrosunun son durağı Akköprü olacak. Akköprü'den Kızılay'a ringle aktarma yapılacak. Törekent-OSB-Batıkent yönünde metro kullanan vatandaşlar, ikinci kez aktarma yapmak zorunda kalacak.

Keçiören metrosunun Batıkent metrosuna entegre çalışmaları nedeniyle Batıkent metrosu 15 Nisan-15 Haziran tarihleri arasında sadece Akköprü istasyonuna kadar çalışacak. Batıkent, Yenimahalle, İvedik ve Demetevler gibi istasyonlardan metroya binerek Kızılay'a gitmek isteyen vatandaşlar Akköprü istasyonu'nda inecek. İki ay boyunca son durak olacak Akköprü istasyonundan Kızılay'a ring otobüs seferleri yapılacak. Törekent istikametinden Batıkent'e gelip aktarma yapan vatandaşlar Kızılay'a ulaşmak için Akköprü'de ikinci aktarma ile ring otobüslerini kullanacak.

Metro 2 ay Kızılay'a gitmeyecek

BELEDİYE VE BAKANLIK “ONLARA SORUN” DİYOR

Ulaştırma Bakanlığı ile Ankara Büyükşehir Belediyesi, iki aylık çalışmayla ilgili bilgiyi ‘diğerinin' vereceğini öne sürerek bilgi vermekten kaçınıyor. Ancak Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, kişisel Twitter hesabından “Keçiören metrosunun Batıkent metrosu ile bağlantısı nedeniyle Batıkent-Kızılay arası Nisan 15-Haziran 15 arası kapalı” açıklaması yaptı. Her iki kurum da 'yetkili' olarak diğerini gösterdi. Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri, "Bu konuda bilgi vermesi gereken belediyedir." açıklaması yaptı.
 
VATANDAŞ TEPKİLİ

Metroyla ilgili alınan bu karar, vatandaşları memnun etmedi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e tepki gösteren vatandaşlar, ‘hiç olmazsa okulların kapandığı dönemde bu çalışma yapılsaydı' eleştirisinde bulundu.

Keçiören metrosunun yıllardır tamamlanamadığını hatırlatan Adem Demirci, “Sinyalizasyon ne oldu? İki sene oldu, bir cevap artık... Şimdi bu da 2 sene sürmesin. Ankara cevap bekliyor.” dedi.

İrem Çınar ise “Sayın Gökçek, gelen geçen tüm metroları Batıkent'e bağlıyorsunuz. Üst üste mi binip gidelim?” diye tepki gösterdi.

Şükran Delan isimli vatandaş da iki aylık sürede birçok kişinin mağdur olacağını belirterek, “Bu 2 ayı hazirandan itibaren başlatsak olmaz mı? Bir sürü insanı mağdur etmektense birkaç ay beklenebilir.” ifadelerini kullandı.

KPSS'ye hazırlanan Gamze Öztop Yıldız ise “Keşke KPSS sınavından sonra olsaydı, mahvolduk. Normalde 1 saatte giderken şimdi kaç saat olacak?” diye sordu.

Kaynak : Haberler.com

Zabıta oto galericileri uyardı: 1 Mart'a dikkat

Ankara / 29.02.2016

Batıkent semt sahası yenilendi.

Batıkent / 28.02.2016

Ankara'nın yeni mezarlığı hazır!

Ankara / 28.02.2016

Metro 2 ay Kızılay'a gitmeyecek

Batıkent / 28.02.2016

Batıkent Çakırlar Yüzme Havuzu

Batıkent / 23.02.2016