03.09.2014

Site Yöneticisi
tarafından eklendi

1584
görüntüleme

Ankara'da "Yeşil" mahkeme

Ankara'da "Yeşil" mahkeme

Ankara 7. Aile Mahkemesi, kağıt israfını önlemek ve doğadaki ağaç sayısının artmasına katkı sağlamak amacıyla avukatlardan ya da davacı ile davalılardan TEMA Vakfına bağışta bulunulmasını istiyor.

Hakim Zarife Zerrin Togay, "Mahkememizce gereksiz kağıt israfı yapıldığında, bu ister kalem personeli, ister ben mahkeme hakimi, taraflar, taraf vekilleri olsun, TEMA Vakfına bağışta bulunmasını istiyoruz. 5 lira gibi cüzi bir rakam. Bu önerimiz yüzde 50 kabul görüyor. Ben de dahil böyle bir israf yaptığımda TEMA'ya bağış yapıyorum" ifadesini kullandı. Bağış konusunda zorlama olmadığını, bunun bir temenni olduğunu belirten Togay, yaklaşık 10 yıldır uygulamayı sürdürdüğünü bildirdi.

ORMAN DEĞİL AMA KORU OLMUŞTUR

Togay, "Bağış yapılıp dikilen ağaçlarla orman olmamıştır ama en azından bir koru olmuştur. Benim yaşantımda da böyledir. Çocuklarım Anneler Günü'nde bana TEMA'dan bağış yaparak anneler günü armağanı alırlar. Ben çocuklarımın ya da yeğenlerimin doğum günlerinde onlar adına ağaç dikerim. İşte 'dikili bir ağacınız olsun' esprisiyle bağış yaparım. Mümkün olduğunca çölleşmenin önüne geçmemiz gerekir. Buna da birazcık katkıda bulunduğumu düşünüyorum, bu beni mutlu ediyor" diye konuştu.
Özellikle yaz aylarında görülen orman yangınları karşısında üzüldüğünü belirten Togay, ağaç ve doğa konusundaki duyarlılığın da ilköğretim çağında verilecek eğitimle aşılabileceğini bildirdi.

Kaynak : Hürriyet

Batıkent'te Funda Arar rüzgarı

Batıkent / 31.08.2014

Turgut Özakman Yüzme Havuzu açıldı

Batıkent / 31.08.2014

Elektrik Kesintisi

Batıkent / 31.08.2014

Zırhlı Birlikler Taşınıyor Yerine MİT Geliyor

Ankara / 31.08.2014

Ankara'da trafik kazaları hız kesmiyor!

Ankara / 31.08.2014