0/5  -  0 kullanıcı
4717
görüntüleme

Sait Ulusoy Eğitim - Uygulama Okulu

Sait Ulusoy Eğitim - Uygulama Okulu
Kuruluş Tarihi
1933  
Mahalle
Ergazi  
Adres
Ergazi Mahallesi 1695. Cadde 1835. Sokak No196 Batıkent Yenimahalle ANKARA  
Telefon
(0.312) 252 54 03  
Web
 

Açıklama

Bu köyde gazi olan askerler kaldığı için “Gazi” iken, Atatürk’ün 1933 yılında köyü ziyareti ile “ERGAZİ” olarak değiştirilmiştir. “ERGAZİ” adı oradan gelmektedir.

Okulumuzun binası 1933 yılında iki sınıflı toprak damlı olarak yapılarak eğitim – öğretime açılmıştır. Zamanla yetersiz kalan bu binaya 1955 yılında 3 sınıflı yeni taş bina eklenmiştir. Bu durum 1975 yılına kadar devam etmiş olup, bu yılda 3 sınıf daha eklenerek (B) blok açılmıştır. İki taş binadan oluşan (A) ve (B) bloklarda eğitim – öğretime devam edilmiştir.

Köy 1981 yılında köy statüsünden çıkarılarak Yenimahalle ilçesinin mahallesi olmuştur. Bu durum yeni kurulan BATIKENT yerleşim biriminden kaynaklanmıştır. 1990 yılında okula yeni bir lojman binası eklenmiştir. 1997 yılına kadar ERGAZİ İLKÖĞRETİM OKULU olarak eğitim – öğretime devam edilmiş olup, okulun yeni binasına taşınmasıyla birlikte, okul zihinsel engellilere eğitim – öğretim veren bir okula dönüştürülmüştür.

Okulumuz Özel Eğitim Rehberlik ve Danışma Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün 1997 tarih ve 3395 sayılı yazısı ile BATIKENT EĞİTİM UYGULAMA OKULU VE İŞ EĞİTİM MERKEZİ adı altında eğitim – öğretime başlamıştır. Kurucu Müdürlüğünü Gençay KELEŞ yapmıştır. Dönemin Milli Eğitim Bakanı Hikmet ULUĞBAY tarafından 3 Aralık 1998’de açılışı yapılan okulumuzun, (A) ve (B) blok olmak üzere eski binası tadilattan geçirilerek eğitim uygulama okuluna uygun hale getirilmiş ve 2007 yılına kadar da bu binalarda hizmet vermiştir.

Sait Ulusoy
Hayırsever Sait ULUSOY tarafından 2 katlı ve 14 sınıflı olarak okulumuzun yeni binası yaptırıldı. 2007 yılından beri yeni binada eğitim – öğretime devam etmekteyiz. Okulumuzun adı ise SAİT ULUSOY EĞİTİM UYGULAMA OKULU VE İŞ EĞİTİM MERKEZİ olarak değiştirilmiştir.2011 yılı yaz döneminde ise Uygulama evi ve sınıflarımızın teknolojik altyapısı tamamlanıp hizmet vermeye başlamıştır.

Okulumuzda orta ve ağır düzeyde zihinsel yetersizliği olan öğrencilere eğitim – öğretim verilmektedir. Eğitim uygulama okulu eğitim programı uygulanmaktadır.

Her öğrenci için Bireyselleştirilmiş Eğitim Programı (BEP) hazırlanıp, uygulanmaktadır.Bilgi Ekle

Sayfada bulunan bilgilerin eksik veya hatalı olduğunu düşünüyorsanız, bilgilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Bilgi Ekle

Harita


Not : Sokak görünümü, konuma en yakın caddeyi veya sokağı göstermektedir.