17.04.2013

Site Yöneticisi
tarafından eklendi

5540
görüntüleme

Numune, Dışkapı ve Yüksek İhtisas Kalkıyor

Numune, Dışkapı ve Yüksek İhtisas Kalkıyor

Tosun, " Hekimler ve diğer personeller mevcut hastanelerden gelecek. Yani bu kampüsler yapıldığı zaman mevcut hastaneler kaldırılacak. Her ilçede en fazla bir hastane bırakılacak" dedi.

SağlıkBakanlığı Müsteşarı Nihat Tosun, aralarında Numune, Dışkapı ve Yüksek İhtisas'ın da bazı hastanelerin sağlık kampüslerine taşınarak kapanacağını, ilçelerde de butik hastaneler oluşturulacağını açıkladı. Tosun, sağlık kampüsleri için bu yıl ihaleye çıkılacağını belirterek, bu kampüsler oluşturulduğunda, tüm hastanelerin personelleriyle birlikte buralarda görevlendirileceğini söyledi.

Tosun, sağlık kampüslerinin ilk olarak İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya ve Kayseri'de yapılacağını belirterek, "Projeler hazır. Bu yıl içinde de ihaleye çıkmayı düşünüyoruz. İhaleyi iki şekilde yapacağız. Ya TOKİ'ye vereceğiz ya da kamu-özel ortaklığı şeklinde düşünüyoruz" dedi. Tosun Ankara Hürriyet'e şu açıklamayı yaptı: "Kampüslerde genel hastane, çocuk kardiyovasküler hastane, kalp damar hastanesi, onkoloji hastanesi vs... olacak. Bu kampüsler ilk planda İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya ve Kayseri'de en hızlı biçim hayata geçecek. Bu kampüslerin günlük hasta bakma kapasitesi 15 bin olacak. Hekimler ve diğer personeller mevcut hastanelerden gelecek. Yani bu kampüsler yapıldığı zaman mevcut hastaneler kaldırılacak. Her ilçede en fazla bir hastane bırakılacak. Örneğin Ankara'da, Dışkapı, Yüksek İhtisas, Numune hastaneleri kaldırılacak. Ankara Hastanesi butik hastane haline getirilecek. Diğer illerde de bu çalışmalar böyle olacak. Bu kampüslere ulaşım metroyla sağlanacak. Metrolardan sonra kampüslere ücretsiz minibüsler konulacak. Bu arada yabancı doktor konusu hala gündemimizde. Türkiye'nin çok doktor eksiği var. Bu doktorlar özel hastanelere bile gelseler olur. Yani yabancı doktorlar ilk aşamada özeller için düşünülüyor. Bu kampüslerde çocuk hastaneleri olacak. Onların içinde oyun parkları yer alacak. Okuma salonları, cep sinemaları bilgisayar yerleri, uyuma mekanları gibi sosyal alanlar da yaplacak. Hepsi renkli renkli olacak. Her yer süper kahramanların resimleriyle süslenecek. Böylece çocukların hastaneden korkmaması sağlanacak. Ayrıca oda pencereleri yeşil alanlara bakacak."

Yenimahalle Devlet Hastanesi Nerede?

Batıkent / 17.04.2013

Batıkent Devlet Hastanesi Açıldı

Batıkent / 17.04.2013

Ankara'nın Yeni Gözdesi: Acity Outlet

Ankara / 17.04.2013

Yenimahalle devlet hastanesi çocuk doktorları

Batıkent / 14.08.2011

Yenimahalle devlet hastanesi kadın doğum

Batıkent / 14.08.2011