17.04.2013

Site Yöneticisi
tarafından eklendi

3610
görüntüleme

Ankara Arena gün sayıyor

Ankara Arena gün sayıyor

Türkiye'de organize edilecek Dünya Basketbol Şampiyonası'nda Ankara ayağının maçlarına evsahipliği yapacak Ankara Arena'da çalışmalarda sona doğru yaklaşıldı.

Basketbol Federasyonu Başkan Danışmanı Resul Yolcu, Ankara Arena'da kaba inşaatın bitmesinin ardından, ince çalışmalara da hız verildiğini belirterek,"Ankara Arena, en geç 15 Mayıs'ta tamamlanmış olacak"dedi.

Salonun içindeki koltukların montajına başlandığını ve montaj işlemlerinin nisan ayının son haftasında bitirilmesinin planlandığını ifade eden Yolcu,"Teleskopik tribünlerin imalatı devam ederken, salondaki koltuk montajı da başladı. Çalışmalar sadece bina içiyle sınırlı değil. Çevre düzenlemesi de son hızıyla sürüyor. Salon çevresi rogar bağlantıları tamamlandı, yangın altyapı ve borulama işlemlerine ise devam ediliyor. Teleskopik tribün, oyun sahası parke, sabit parke, ısınma salonu parke imalatlarının, sayı tabelası (scoreboard) işlerinin, soyunma odaları dolaplarının ve bankoların montajları da nisan ayı sonuna kadar bitirilmesi hedefleniyor. İnşaatın mekanik çalışmaları da tüm hızıyla sürüyor. Ankara Arena'nın saha aydınlatmalarının montajı da tamamlandı. Otopark ile ilgili olarak da önemli mesafeler kat edildi ve tamamlanma noktasına geldi"diye konuştu.

TEST ORGANİZASYONLARI BAŞLIYOR Başkan danışmanı Resul Yolcu, salonun tamamlanmasının ardından haziran ayında ulusal ve uluslararası test organizasyonlarına da başlayacaklarını kaydetti.

Salonun açılışını büyük bir olasılıkla Yıldız Erkekler Türkiye Şampiyonası ile yapacaklarını vurgulayan Yolcu,"Program henüz tam olarak netleşmedi. Ancak düzenlemeyi düşündüğümüz organizasyonlar var. Bunların ilki, Yıldız Erkekler Türkiye Şampiyonası olacak. Haziran ayının ortasında ise Turgut Atakol Uluslararası Basketbol Turnuvası düzenlemeyi planlıyoruz. 21-23 Ağustos tarihleri arasında ise Arjantin, Kanada, Lübnan ve Türkiye'nin mücadele edeceği Efes Cup'ı Ankara Arena'da yapacağız"diye konuştu.

SALON BÜYÜK BEĞENİ KAZANIYOR Ankara Arena'nın, henüz bitmemesine karşın gören herkesin büyük beğenisini kazandığını ifade eden Resul Yolcu,"Ankara Arena inşaatı tamamlandıktan sonra, hem Ankara hem de Türk basketboluna çok önemli bir salon kazandırmış olacağız. Bütün detayları düşünüyor ve en ince ayrıntıyı bile gündemimize alıyoruz"dedi.

2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nı büyük bir başarıyla tamamlayacaklarına olan inancını da dile getiren Yolcu,"Böylesine büyük ve önemli bir organizasyonu, Türkiye'ye yakışır şekilde düzenleyecek ve yine aynı başarıyla tamamlayacağız. Geniş ve başarılı bir ekibimiz var. Bu ekip, elinden gelinin en fazlasını ortaya koyarak, şampiyona süresince hiçbir sıkıntı yaşanmaması için çabalıyor. Dünya Basketbol Şampiyonası'nda yer alacak ülkelerin yanı sıra, şampiyonayı takip eden taraflı tarafsız herkesin Türkiye'den memnun ayrılması adına tüm emeğimizi ortaya koyacağız"diyerek sözlerini tamamladı.

Yenimahalle Devlet Hastanesi Nerede?

Batıkent / 17.04.2013

Batıkent Devlet Hastanesi Açıldı

Batıkent / 17.04.2013

Ankara'nın Yeni Gözdesi: Acity Outlet

Ankara / 17.04.2013

Yenimahalle devlet hastanesi çocuk doktorları

Batıkent / 14.08.2011

Yenimahalle devlet hastanesi kadın doğum

Batıkent / 14.08.2011